Najbolja skrb za osobe s demencijom u bolničkim uvjetima
Najbolja skrb za osobe s demencijom u bolničkim uvjetima Originalna cena je bila: 2,535.00RSD.Trenutna cena je: 2,408.25RSD.
Nazad na proizvode
Anesteziologija u dentalnoj medicini
Anesteziologija u dentalnoj medicini Originalna cena je bila: 3,983.00RSD.Trenutna cena je: 3,783.85RSD.

Medicinska mikrobiologija

Šifra proizvoda:

9789531768900

Cena:

Originalna cena je bila: 6,270.00RSD.Trenutna cena je: 5,956.50RSD.

Na zalihama

Prošlo je pet godina od prvog izdanja ovog udžbenika. U međuvremenu se u mikrobiologiji dogodilo mnogo promjena, zahvaljujući prije svega vrlo brzom razvoju različitih tehnika molekularne biologije: došlo je do boljeg poznavanja klasifikacije mikroorganizama, te se promijenila i nomenklatura mnogih mikroorganizama. Stoga su u ovom izdanju promijenjena imena većeg broja mikroorganizama, a mikrosporidiji su iz parazitologije preseljeni u mikologiju. Došlo je i do promjene u terminologiji mikrobne flore čovjeka, pa se sada govori o mikrobioti kao kompleksnoj zajednici mikroorganizama koji nastanjuju ljudsko tijelo. Pojavili su se neki novi uzročnici infekcija u čovjeka, uglavnom među bakterijama i među gljivama, virusima i parazitima. Također, razvile su se i nove brze i djelotvornije dijagnostičke metode.

U udžbeniku su ostale sve fotografije koje su bile i u prvom izdanju, kao i većina shema i crteža, do su tablice djelomično izmijenjene. Poglavlja su obnovljena prema današnjim znanjima na području medicinske mikrobiologije, uključujući literarne navode. Kao i u prvom izdanju, i ovdje je dio teksta pisan sitnim slovima – kako bi se detaljnije objasnilo neko područje i studentima predočila cjelina tog područja.

U pisanju drugoga, izmijenjenog a i obnovljenoga izdanja udžbenika sudjelovalo je 28 autora. Mnoga su poglavlja obnovili mlađi kolege te su na taj način postali suautori u tim poglavljima i tako osigurali kontinuitet udžbenika.

Kao što je rečeno u Predgovoru prvom izdanju, cilj ovog udžbenika da studente medicine uvede u svijet mikroorganizama, uzročnika bolesti u ljudi, i tako im olakša razumijevanje patogeneze, dijagnostike, liječenja i prevencije zaraznih bolesti.

Recenzije

Još nema komentara.

Pročitali ste ovu knjigu? - Napišite svoje mišljenje o Medicinska mikrobiologija”

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Autor

Broj strana

Godina izdanja

Izdavač

Pismo

Jezik

Jedinica mere

9789531768900 9531768900
Dostupno na sledećim lokacijama:

Od istog autora

Na žalost nemamo više izdanja ovog autora.

Možda vam se dopadne

Nedavno pregledani proizvodi