Bas Kako Treba:Mala Prica O Sk

Šifra proizvoda:

9788661453120

Cena:

825.00RSD

Na zalihama

„Nazvao sam ovu knjižicu Baš kako treba: Mala priča o skoro svemu. Verovatno se sećate izraza ‘baš kako treba’ iz stare bajke o Zlatokosi i tri medveda. Zlatokosa jede kašu koja je baš kako treba, ni pretopla ni previše hladna. Pojam ‘Zlatokosina zona’, izveden iz te bajke, astronomi često upotrebljavaju kada opisuju oblast oko zvezde u kojoj je temperatura ‘baš kako treba’ da bi se pronašla voda.

Ovu knjigu smatram pričom, nečim malo drugačijim od tradicionalnog romana…. iako se drama proteže decenijama, sama priča odigrava se za samo 24 časa….

Kada biste tražili da opišem Baš kako treba u tri reči, rekao bih vam da je to kratka priča o životu, smrti i ljubavi. Ipak, ovo ne bi bila knjiga iz mog pera kada se ne bi dotakla i najvećih misterija: Šta je čovek? Šta je svemir? Zašto je Veliki prasak sadržao upravo odlike i sposobnosti potrebne za naš nastanak?“

– Justejn Gorder Iz pisma izdavaču

„Brižljivo odmereno. Justejn Gorder nam obećava ‘Malu priču o skoro svemu’ i to obećanje održava i u lepom i u bolnom. Priča je poetična. Jednostavan jezik upotrebljen je na snažan i divan način. Putovanje se proteže od najvećih morskih dubina do prostranstava kosmosa, a kad se završi, čitalac poželi da pošalje poruku voljenoj osobi i podseti je koliko mu znači. Deluje ambiciozno pisati ‘o skoro svemu’ na stotinu strana, ali Gorder na virtuozan način čini da je tih stotinu strana baš koliko treba.“

– Andrea Kurc, Universitas

Recenzije

Još nema komentara.

Pročitali ste ovu knjigu? - Napišite svoje mišljenje o Bas Kako Treba:Mala Prica O Sk”

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Izdavač

Autor

Godina izdanja

Jezik

Pismo

Broj strana

Povez i format

Jedinica mere

9788661453120 8661453120
Dostupno na sledećim lokacijama:

Od istog autora

Možda vam se dopadne

Nedavno pregledani proizvodi