Na početku sveta
Šifra proizvoda:
Cena na sajtu:
1,210.00RSD
Na zalihama
Klupko tajanstvenih događaja u romanu Na početku sveta počinje jednog proleća, traje tokom leta i okončava se u kovitlacu pozne jeseni. Polazeći od ljubavi, ti događaji se preokreću u zločin i smrt.
Drago Jančar, vodeći slovenački romansijer i jedan od vodećih savremenih evropskih pisaca, maestralno pripoveda o svakodnevici u koju prodiru odjeci Drugog svetskog rata, političke stvarnosti druge Jugoslavije i neizvesnosti modernih vremena.
Melanholična slika sveta koji nestaje i osipa se data je iz perspektive dečaka koji širom otvorenih očiju pokušava da razume svet odraslih razapet između ljubavi i mržnje, spokoja i zločina, rata i mira, minulog rata koji traje u pričama i budućeg rata koji oživljava u strepnjama.
„Događaji, koji su te jeseni najpre uznemirili a onda veoma potresli ljude u tom kraju grada, najavljivali su se već sredinom juna, celog leta, a u jesen se više nisu mogli zaustaviti.“
„Ko kaže da se velike drame grešaka, ljubomora, izdajstava, prevare i osvete dešavaju samo na tebanskom ili engleskom dvoru?“
| Izdavač | Arhipelag |
|---|---|
| Autor | Drago Jančar |
| Godina izdanja | 2024 |
| Jezik | SRL |
| Pismo | Latinica |
| Broj strana | 188 |
| Povez i format | Tvrdi | 140 x 210 mm |
| Jedinica mere | KOM |
Dostupno na sledećim lokacijama:
Od istog autora
Na žalost nemamo više izdanja ovog autora.









Recenzije
Još nema komentara.