-
DEČIJE KNJIGE
- Uzrast 0 do 3 godine
- Uzrast 3 do 6 godina
- Uzrast 7 do 9 godina
- Uzrast 10 do 12 godina
- Nauka, umetnost, istorija i opšta interesovanja
- Bajke, basne, mitovi i legende
- Lektira, književnost i poezija
- Odrastanje, duh i telo
- Priručnici
- Enciklopedije
- Za čitaoce početnike
- Romani i priče
-
- Edicija Minimiki
- Zec Petar
-
- Radni listovi i dodatni materijali (vrtić)
-
- Tinejdž i YA
- Romani i priče
Nazad na proizvode

Mi, različiti
946.00RSD
Ovoga puta o bolu
Šifra proizvoda:
K9788652301805
Cena:
836.00RSD
Na zalihama
Novo izdanje jedne od najpoznatijih knjiga priča Mihajla Pantića.
Priče u knjizi Ovoga puta o bolu pripovedaju o onome o čemu je najteže i najizazovnije govoriti – o elementarnim stvarima i o elementarnim osećanjima, o ljubavi i bolu, o susretu s prvim i poslednjim stvarima ljudskog života, o časovima sredovečnog očaja i o časovima uzleta u kojima svakodnevica stiče smisao, makar koliko kratkotrajan i makar koliko varljiv. Jer taj trenutak jeste čas priče, jedino vredan života i jedino dostojan pričanja.
U pričama Mihajla Pantića junaci u konkretizovanom prostoru Novog Beograda žive sa iskustvom današnjeg dana, pokušavajući da iz vlastitog iskustva izraze osnovne elemente emotivnog sveta.
U knjizi Ovoga puta o bolu srećemo upečatljive priče o ljubavi i smrti, o uzletu i dosadi, o čudi i praznini. O časovima u kojima nas emocije povuku u visine otkrića ili nas prizemlje u prazninu svakodnevice odavno se u srpskoj prozi nije pisalo tako ubedljivo kao u pričama Mihajla Pantića.
U ovim pričama ljubav se javlja kao odlučujuća sila moderne egzistencije.
Arhipelag objavljuje treće izdanje knjige Ovoga puta o bolu za koju je Mihajlo Pantić dobio Nagradu grada Beograda za knjigu godine i Nagradu „Majstorsko pismo”.
Pročitali ste ovu knjigu? - Napišite svoje mišljenje o Ovoga puta o bolu” Odustani od odgovora
Kategorije: Antologije i priče, Književnost
Autor | |
---|---|
Godina izdanja | |
Jezik | |
Pismo | |
Broj strana | |
Povez i format | |
Izdavač |
K9788652301805
Recenzije
Još nema komentara.